الکساندر آلبون جایگزین پیر گسلی در ردبول شد

الکساندر آلبون جایگزین پیر گسلی در ردبول شد

الکساندر آلبون، راننده‌ی تیم فرمول یک تورو روسو از گرندپری بلژیک به تیم اصلی ردبول خواهد پیوست و جایگزین پیر گسلی خواهد شد. گسلی در ترکیب اصلی ردبول به‌عنوان جایگزین دنیل ریکاردو برای سال ۲۰۱۹ معرفی شد، زیرا سال گذشته در اولین فصل کامل خود در فرمول ۱ با تیم تورو روسو، عملکرد خوبی داشت. راننده‌ی فرانسوی ردبول در نیم فصل اول در کنار مکس وشتاپن تلاش کرد و با کسب ۶۳ امتیاز و بدون هیچ سکویی، هم‌اکنون در رده‌ی ششم رانندگان ایستاده است. در حالی که مکس وشتاپن در نیم فصل اول فرمول یک ۲۰۱۹ با ۱۸۱ امتیاز و دو سکو عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد.

Alexander Albon Red Bull / الکساندر آلبون ردبول

ردبول که پیش از این ادعا می‌کرد صندلی پیر گسلی تا پایان فصل امن خواهد بود، اکنون الکساندر آلبون را در کنار راننده‌ی هلندی خود قرار می‌دهد. دلیل اصلی این جایگزینی را می‌توان عملکرد ضعیف گسلی در نیم فصل اول و در مقابل عملکرد عالی راننده جوان تورو روسو دانست. الکساندر آلبون در اولین مسابقه‌ی خود با لباس تورو روسو در فصل ۲۰۱۹، فراتر از انتظارات ظاهر شد تا بتواند بالاخره صندلی اصلی ردبول را تصاحب کند.

 Red Bull / ردبول

مقاله‌های مرتبط:

در بیانیه‌ی ردبول آمده است:

ردبول در موقعیت منحصربه‌فردی قرار گرفته است که با چهار راننده‌ی مستعد فرمول یک قرارداد دارد و می‌تواند آن‌ها را بین تیم اصلی ردبول و تورو روسو منتقل کند. تیم ردبول از ۹ مسابقه بعدی برای ارزیابی عملکرد الکس آلبون استفاده خواهد کرد تا بتواند تصمیم آگاهانه‌ای در مورد اینکه چه کسی در سال ۲۰۲۰ در کنار مکس رانندگی خواهد کرد، بگیرد.

Alexander Albon Red Bull / الکساندر آلبون ردبول

همچنین ردبول تأیید کرد که گسلی به تورو روسو باز خواهد گشت و در آنجا با دنیل کویات همراه خواهد بود. کویات که خود سه سال پیش در اواسط فصل از ردبول به تورو روسو منتقل شده بود تا راه برای حضور مکس وشتاپن باز شود، اولین سکوی تورو روسو را از سال ۲۰۰۸ تاکنون، ماه گذشته در گرندپری آلمان کسب کرد. گرندپری آلمان که شاید بتوان آن را جذاب‌ترین مسابقه‌ی فصل نیز نام‌گذاری کرد، با قهرمانی وشتاپن، مقام دومی سباستین فتل از فراری و جایگاه سومی دنیل کویات به پایان رسید. هم‌اکنون در جدول رانندگان فرمول یک ۲۰۱۹، دنیل کویات با ۲۷ امتیاز در جایگاه نهم قرار دارد، در حالی که الکساندر آلبون با ۱۶ امتیاز در رده‌ی پانزدهم ایستاده است.

درباره محمد حسینی راد

چند سالی هست که در دنیای دیجیتال مشغول فعالیتم. کارشناسی ارشد نرم افزار خوندم و از اینکه دارم مطالب مرتبط با زمینه کاری خودم را انتشار می دهم بسیار خرسندم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *